محل تبلیغات شما

بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیم

اوائل سلطنت رضا شاه بود، او کارهایی می کرد که (با توجه به آشفتگی حکومت قبلی یعنی قاجار) توجه مردم را به خودش جلب کرد و برخی از مردم از این کارها اظهار خرسندی می کردند؛ اما مرحوم مدرس که پی به تزویر و دوروئی رضا شاه برده بود با او مخالفت می کرد.

گروهی تلاش می کردند تا ما بین مرحوم مدرس و رضا شاه ایجاد تفاهم کنند، در همین راستا قرار شد مرحوم مدرس را به دیدن رضا شاه ببرند (آن زمان از میدان بهارستان تا سعدآباد درشکه رفت و آمد می کرد). در میدان بهارستان با درشکه چی بر سر قیمت و کرایه تا سعدآباد به توافق نرسیدند. قیمتی را که درشکه چی می گفت پانزده ریال بود؛ ولی مرحوم مدرس می فرمود برای این ملاقات ده ریال بیشتر نمی دهم، این شخص (رضا شاه) پانزده ریال نمی ارزد

 آن شخصی که همراه مرحوم مدرس بود (و ماجرا را برای من نقل کرد) به درشکه چی گفت: باقی مانده را من می دهم. با هم به کاخ سعدآباد رفتند، برای مرحوم مدرس چایی آوردند، ایشان لب به چای نزد، رضا شاه با قاشق چای خوری مقداری از چای را خورد (یعنی درون چای سم نیست بخور) رضا شاه رو کرد به مرحوم مدرس و گفت: چرا با من مخالفت می کنی؟ مرحوم مدرس فرمودند: چون که شما را انگلیسی ها روی کار آوردند.

اما از الآن بیا و شاه ایران شو، برای مملکت خودت کار کن، به فکر مردم باش، اگر تو شاه ایران شوی (نه نوکر بیگانه که تقریبا شرط مُحال بود) من از تو و قصرت محافظت می کنم. رضا شاه گفت: به تو هم انگلیسی ها پول می دهند تا با من مبارزه کنی! مرحوم مدرس فرمودند: به جدّم قسم! پیرزن ها بقچه بسته هایشان را به من می دهند تا با تو مبارزه کنم.

  داستانی از آیت اللّه سید حسن مدرس رحمه الله از زبان علامه عسکری 

اللهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ و عجل فرجهم

پیامبر صلی الله علیه و آله

هی (اُمّ الکتاب)شِفاءَ مِن کُلِّ داءٍ اِلا السام یعنی اَلموُت

سوره حمد هر مرضی به جز مرگ را شفا می دهد.             (خدایا .)

اگر مردم حلالم نکن

مهلت به تنگ دستان باعث نجات است

امام علی(ع) و پرداخت کیسه اشرفی به مرد تاجر

مدرس ,شاه ,مرحوم ,رضا ,  ,تو ,مرحوم مدرس ,رضا شاه ,    ,می کرد ,را به

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
omomi Jeanine's style firobirdra دانلود تحقیق رایگان bookidooky parstewordcu benirilof همه ما وارثیم وارث عذاب عشق High Quality& Free Shipping, Cheap MLB Chicago White Sox Jerseys For Sale. mensgiggtawo