محل تبلیغات شما

بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیم

می گویند زاهد وارسته ای در بصره ست داشت در بستر مرگ قرار گرفت، خویشانش بر بالین او نشسته و گریه می کردند. زاهد به پدرش رو کرد و گفت: چرا گریه می کنی؟ پدر گفت: چگونه گریه نکنم، وقتی فرزندی از دنیا برود، پشت پدر می شکند.

زاهد به مادرش گفت: چرا گریه می کنی؟ مادر گفت: چگونه نگریم که امیدوار بودم در ایام پیری عصای دستم باشی و به من خدمت کنی، و در هنگام بیماری و مرگم در بالینم باشی. زاهد به همسرش گفت: چرا گریه می کنی؟ همسر گفت: چگونه گریه نکنم که با مرگ تو، فرزندانم یتیم و بی سرپرست می شوند.

زاهد، فریاد زد آه! آه! شما هرکدام برای خود گریه می کنید، هیچ کس برای من نمی گرید، که بعد از مرگ بر من چه خواهد رسد و حالم چه خواهد شد؟ آیا دو سوالات فرشته ن و منکر را می دهم یا درمانده می شوم؟ هیچکس برای من نمی گرید که مرا تنها در لحد گور می گذارند، و از اعمال من می پرسند، این را گفت و آهی کشید و جان سپرد.

منهاج الشارعین - منهج ۱۳، ص۵۹۳

اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم

امام موسی‌كاظم(علیه‌السلام)»:

اِنّ اَعظَمَ النّاسِ قَدْراً اَلّذیِ لایَریَ الدُّنیا لِنَفسِهِ خَطَراً.

بالاترین قدر و منزلت را كسی داراست كه دنیا و مادیات در نظر او قدر و منزلتی نداشته باشند. (اصول كافی، ج ١، ص ٢٢)

همراه ما باشید
@dastanquran
برای ترویج فرهنگ دینی لطفا به اشتراک بگذارید

اگر مردم حلالم نکن

مهلت به تنگ دستان باعث نجات است

امام علی(ع) و پرداخت کیسه اشرفی به مرد تاجر

زاهد ,کنی؟ ,کس ,محمد ,قدر ,باشی ,گریه می ,گفت چرا ,زاهد به ,برای من ,چرا گریه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

gravtordeati Jason's blog reppnepiran Jana's page وبلاگ برای تمام گیمر ها قیمت اتصالات پلی اتیلن میکروالکترونیک kerssynchpartemp انتشارات مستعلی allogmaira