محل تبلیغات شما

بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیم

محمد بن مغیث از کشاورزان مدینه بود. وی نقل می کند: یک سال محصولات زیادی در زمین کشاوری خود کاشتم. آن سال زراعت خوب بود؛ اما هنگام فرا رسیدن محصول، ملخ های بسیار آمدند و تمام زراعت مرا خوردند. در مجموع 120 دینار خسارت دیدم. پس از این حادثه در جایی نشسته بودم ناگهان امام کاظم علیه السلام را دیدم که نزدیک آمدند و پس از سلام از من پرسیدند: از زراعت چه خبر؟ گفتم تمام زراعتم درو شده و ملخ ها ریختند و همه را نابود کردند. امام فرمود: چقدر خسارت دیده ای؟ عرض کردم یک صد و بیست دینار خسارت دیده ام. اما به غلامش فرمود: یکصد و پنجاه دینار همراه دو شتر جدا کن و به او تحویل بده. آن گاه به من فرمود: سی دینار با دو شتر اضافه بر خسارت تو داده ام. عرض کردم مبارک باشد. سپس به امام گفتم به داخل زمین تشریف بیاورید و برای بنده دعایی بفرمایید. امام وارد زمین شدند و در حق من دعا کردند. به برکت دعای امام، آن دو شتر بر اثر زاد و ولد زیاد شدند و آنها را به ده هزار دینار فروختم و زندگی ام پربرکت شد. 

منابع

محمدی اشتهاردی، محمد. 1377. داستان های شنیدنی از چهارده معصوم علیهم السلام. قم: انتشارات نبوی

اللهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ و عجل فرجهم

شهادت امام کاظم علیه السلام رو به همه عاشقان خوبی ها و انسانیت تسلیت میگویمچقدر باید برا شما سخت باشه 14 سال از عمرتونو تو گنج زندان باشی و ما.

بی تو اینجا همه در حبس ابد تبعیدند
سالها هجری و شمسی همه بی خورشیدند
سیر تقویم جلالی به جمال تو خوش است
فصلها را همه با فاصله ات سنجیدند
تو بیایی همه ساعتها ، ثانیه ها
از همین روز همین لحظه همین دم عیدند          

سال نوتونم مبارک 

(خدایا ظهور امام عصر عجل الله تعالی فرج را نزدیک بفرما و شیعیان و محبان امیر المومنین را عاقبت بخیر بفرما)

اگر مردم حلالم نکن

مهلت به تنگ دستان باعث نجات است

امام علی(ع) و پرداخت کیسه اشرفی به مرد تاجر

امام ,دینار ,خسارت ,ام ,تو ,دعای ,دو شتر ,امام کاظم ,عطا و ,علیه السلام ,عرض کردم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هدهد راهبر - اخلاق مبتنی بر دین hophahomi دانلود رایگان نرم افزار بازی فیلم .... گزیده ای از مقاله های علمی مجله علم و فناوری دبیرستان نمونه دولتی حضرت قائم (عج)-فریمان Bob's receptions krikovdedmi . Tristan's receptions رهایی...!